Žádosti o novinářské akreditace prosím odesílejte na: info@czechextremeenduro.com

— Tisková zpráva —

Akce: Czech Extreme Enduro

Závod terénních motocyklů na trati z uměle vytvořených překážek v areálu Výstaviště Praha Holešovice

Pořadatel akce: JARSEN ENDURO TEAM

Termín: 30.09.2017 od 10:00 hod

Místo: Výstaviště Holešovice Praha (Výstaviště 67, Praha 7 - plocha pod Křižíkovými pavilony)

Sponzoři:

JARSEN ENDURO TEAM, Czech Enduro, Markvart, Enduro MX shop, INCHEBA EXPO PRAHA, Renault - Auto Pošík, UNIVOK, MOTOR-OIL, ÖHLINS HALBICH, Es Cargots, MOTOKROSOVASKOLA.CZ, František VLK, Frolík&Rataj AUTOSERVIS Ford, Ethen, Ondřej Horálek, Red Bull

Záštita:

Pod záštitou Autoklubu České republiky

O akci:

Czech Extreme Enduro je první ročník celodenního závodu terénních motocyklů endurového klubu a pořadatele Jarsen Enduro Team, jehož zahájení se uskuteční dne 30. 9. 2017 od 10:00 hodin. Iniciativa, která se zrodila v daném klubu pod názvem Czech Extreme Enduro, je historicky vůbec prvním závodem, který se bude konat ve venkovním areálu Výstaviště Praha v Holešovicích na Praze 7, na trati z uměle vytvořených překážek. Výherci závodu si z Výstaviště odnesou nejen euforii z výhry, ale také finanční odměnu v hodnotě 1.000 Euro za první místo, 750 Euro za druhé a 500 Euro za třetí místo spolu s dalšími cenami od sponzorů akce.

Díky profesionalitě a dlouholeté zkušenosti pořadatelů v oblasti evropských motocyklových závodů, se této akce osobně zúčastní profesionální jezdci nejen české, ale také slovenské endurové reprezentace, jako jsou Jaroslav Romančík, Patrik Markvart, Ondřej Helmich nebo Jiří Hádek - účastníci celosvětového závodu Šestidenní, ze kterého si v loňském roce ze Španělska odvezli bronzovou medaili. Akce se koná pod záštitou Autoklubu České republiky.

Vzhledem k tomu, že jde o celodenní akci, návštěvníci se mohou také těšit na bohatý doprovodný program vhodný pro experty z oboru, dospělé a především také pro rodiny s dětmi. Během dne tak bude možné navštívit okolní stánky s různými moto doplňky, od speciálních olejů Motor-oil, tlumičů švédské značky Öhlins a pneumatik pro sportovní účely až po motocrossové oblečení. Návštěvníci si budou moci osobně vyzkoušet elektrická kola značky Rock-Machine nebo navštívit závodní depo jezdců a proniknout tak do zákulisí celé akce. Na místě bude také motocrossová škola pod vedením motocrossového a endurového závodníka Radka Tomana, kde si budou moci zajezdit také malí sportovní nadšenci. Součástí programu bude také přehlídka společnosti UNIVOK - oficiálního prodejce motocyklů značky KTM, kterou předchází její bohatá historie a celosvětově dominující sportovní výsledky nebo samotná výstava silničních a terénních motocyklů.

Program dne:

10:00 - 10:45 h - Volný trénink

11:00 - 12:30 h - Měřený trénink

Od 13:00 hodin - Vyřazovací rozjížďky po čtyřech dle ranních měřených tréninků (Vyřazovací rozjížďky v pořadí: 1. ženy, 2. děti, 3. jezdci přeboru B, 4. jezdci první výkonnostní třídy A)

16:00 - 17:45 h - Rozjížďky do čtvrtfinále - semifinále - finále

18:00 h - Slavnostní vyhlášení výsledků závodu Czech Extreme Enduro 2017Kontakty:

Pořadatel akce: Czech Extreme Enduro

Organizace / PR - kontaktní osoba:

Nicol Havlová

Tel: +420 777 256 255

E-mail: info@czechextremeenduro.com

Webové stránky: www.czechextremeenduro.com